İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yelkencioğlu Konağında Sona Yaklaşıldı

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Yelkencioğlu Konağındaki restorasyon çalışmalarını inceledi. Sona yaklaşılan projenin en kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacağını vurgulayan Başkan Köken, Kandıra’nın tarihi yapısını koruyacak olan çalışmalarının artarak süreceğini belirtti.

KOCAELİ – Kandıra

Kandıra’nın kültürel ve tarihsel değeri olan nesnelerin toplanıp sergileneceği Yelkencioğlu Konağı restorasyon projesindeki son aşamaları inceleyen Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, ilçenin geçmişten günümüze kadar gelen tüm değerlerinin bu konakla yaşatılacağını ifade etti.

Yaptığı inceleme ziyareti sırasında konak hakkında bilgi alan Başkan Köken, “İlçemizin değerlerini burada yaşatacağız. Kandıra’mızın meşhur Kandıra Bezini konakta açılacak atölyelerde yeniden canlandıracağız. Hem gençlerin hem de hanımların katılacağı atölyelerde üretilen ürünlerin sergilenmesinin de tarihi konakta sağlanacağını” belirtti.

Kandıra Belediyesi tarafından sürdürülen Yelkencioğlu Konağı restorasyon projesinde mobilya ve tefrişat işlerinin tamamlanmak üzere olduğunu olduğunu anlatan ekipler, konağın yakın bir tarihte açılacağını ifade etti.