İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Yenilik Şehrin Her Yerinde Hissedilecek’

Akyazı Karacasu Park Projesi’nde devam eden çalışmaları inceleyen Başkan Toçoğlu, “16 ilçe grup yollarının yanı sıra, şehir merkezi ve ana arterlerde kapsamlı bir dönüşüm çalışması başlattık. Sakarya’yı baştan aşağı yeniliyoruz. Bu değişime paralel olarak ilçelerimizi yeni yaşam alanları ile buluşturuyoruz. Şunu açıkça ifade edebiliyoruz ki: yenilik şehrin her yerinde hissedilecek” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Akyazı Karacasu Park Projesi’nde devam eden çalışmaları inceledi. 14 dönümlük alan üzerinde devam eden çalışmalar kapsamında Akyazı’ya yeni bir buluşma noktası kazandıracaklarını söyleyen Toçoğlu, 16 ilçenin tamamında benzer çalışmaların hayata geçirileceğini ve başlatılan yenilik hareketinin şehrin her yerinde hissedileceğini ifade etti.

14 Dönümlük Sosyal Tesis
Proje ile ilgili bilgiler veren Toçoğlu, “Bilindiği üzere Akyazı Ömercikler Mahallesi’ndeki 14 dönümlük alana yeni bir yaşam alanı kazandırıyoruz. İçerisinde otopark, kültür merkezi, yürüyüş ve bisiklet yolları, dinlenme ve spor alanları, konferans, kafeterya ve SAMEK sınıflarının bulunacağı geniş yelpazeli bir kompleks inşa ediyoruz. Şuanda proje içerisinde yer alan Kültür Merkezi’nde çalışmalarımız sürüyor. Belirlediğimiz takvim dışında parktaki tüm işlemleri halledecek; projeyi Akyazılı kardeşlerimizin hizmetine sunacağız” diye konuştu.

16 İlçeye Yeni Yaşam Alanları
Toçoğlu, “16 ilçe grup yollarının yanı sıra, şehir merkezi ve ana arterlerde kapsamlı bir dönüşüm çalışması başlattık. Sakarya’yı baştan aşağı yeniliyoruz. Bu değişime paralel olarak ilçelerimizi yeni yaşam alanları ile buluşturuyoruz. Asfalt, su, kanalizasyon gibi birincil ihtiyaçlara dönük adımlar bir bir atılırken; ilçelerimiz sosyal belediyeciliğin en güzel örnekleri ile de buluşuyor. Geyve Sosyal Gelişim ve Gençlik Merkezi’nde sona yaklaştık. Sapanca Kültür Merkezi için bu hafta ihaleye çıkıyoruz. Kocaali için süreç istediğimiz gibi ilerliyor. Kısa süre içerisinde Hendek’te çalışmalar başlayacak. Pamukova’ya yeni bir yaşam alanı kazandıracağız. Şunu açıkça ifade edebiliyoruz ki: yenilik şehrin her yerinde hissedilecek” ifadelerini kullandı.