İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Abidin Birinci, Türk kadınlar Birliği’nde

Seçim çalışmalarına yoğunluk veren Saadet Partisi Adapazarı Belediye Başkan Adayı Abidin Birinci, partisinin Adapazarı kadın belediye meclis üyesi adayları ile birlikte Türk Kadınlar Birliği’ni ziyaret etti.

SAKARYA – Adapazarı

Saadet Partisi (SP) Adapazarı Belediye Başkan Adayı Abidin Birinci, partisinin Adapazarı kadın belediye meclis üyesi adayları Enise Yeğenoğlu, Derya Özkarakaya, Nisanur Abay, Rümeysa Günay, Edanur Günay, Ayşe Kabaoğlu ile birlikte Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şubesi’ni ziyarete ederek, kendisine ve adaylarına destek istedi.

Ziyaretinde Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüşen Abidin Birinci, göreve geldiklerinde kadın erkek ayırımı yapmadan hizmet edeceklerini söyledi. Aile ile ilgili projelerini de anlatan Birinci; “Merhametli ve adil olacağız. Kendimiz için istemediğimizi halkımız için istemeyeceğiz. Kendimiz için istediğimizi halkımız için isteyeceğiz. Okuyamamış, meslek sahibi olamamış gençlerimize meslek edindirme kursları açılacak. Gençlerimize kültür merkezleri yapılacak. Kendine inanan ve güvenen, kavga değil, sağlıklı bir şekilde düşünen, yönetim kabiliyeti elde etmiş nesiller yetiştirilecek. Çocuklarımızın sağlıklı ve aktiviteli vakit geçireceği ücretsiz bahçeler ve parklar yapılacak. Ses getiren yenilikler yapılacak. Yoksul ailelere evlilik desteği, üniversite okuyan kardeşlerimize karşılıksız burs desteği verilecek. Belediyede bütün personel güler yüzlü olacak. Belediyemize evinize gelir gibi geleceksiniz. Herkesin derdi ile dertleneceğiz. Vatandaşlarımızın dertleri ne olursa olsun bu bizim görevimiz demeden dinleyeceğiz. Çözüm için gayret göstereceğiz” dedi.

Yağan’dan kadın aday teşekkürü

Ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan; öncelikle belediye meclis üyeliği adaylıklarında kadınlara da yer verdikleri için teşekkür etti. Yağan ayrıca; düzenledikleri baloya kadın meclis üyesi adayının katılmasından dolayı de teşekkür ederek, Türk Kadınlar Birliği’nin hiçbir siyasi parti ayırımı yapmadan, tüm partilere eşit mesafede olduklarını dile getiren Başkan Tevhide Yağan; çıktıkları bu yolda Saadet Partisi Adapazarı Belediye Başkan Adayı Abidin Birinci’ye ve ekibine başarılar dileyerek; kadın meclis üyesi adayların da meclise girmesi temennisinde bulundu.