İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fatih Turan: Serdivan Bölgenin En Dikkat Çeken Şehri Olacak

AK Parti Serdivan Belediye Başkan Aday Adayı Fatih Turan, Serdivan için hayata geçirmeyi planladıkları çalışmaları özetledi. Turan, “Sürdürülebilir bir Serdivan hayal ediyoruz. Nitelikli projelerle Serdivan bölgemizin en dikkat çeken şehri olacak. Dirençli, dijital, yeşil ve akıllı şehir Serdivan hayalimiz” dedi.

DİJİTAL, YEŞİL, AKILLI ŞEHİR SERDİVAN

AK Parti Serdivan Belediye Başkan Aday Adayı Fatih Turan, Serdivan için hayata geçirmeyi planladıkları çalışmaları özetledi. Turan, eğitim, sosyal yaşam, tarım, sanayi, ekonomi, akıllı şehir, kültür-sanat alanlarında hayata geçirmek istedikleri projelerin başlıklarını anlattı. Turan, “Sürdürülebilir bir Serdivan hayal ediyoruz. Nitelikli projelerle Serdivan bölgemizin en dikkat çeken şehri olacak. Projelerimiz hazır. Türkiye Yüzyılını Serdivan’da hayata geçireceğiz. Dirençli, dijital, yeşil ve akıllı şehir Serdivan hayalimiz. Aklımız, fikrimiz, işimiz gücümüz hep Serdivan olacak. Durmadan,  yorulmak dinlemeden ilçemiz için gece gündüz çalışmaya talibiz.”

Turan Serdivan’da hayata geçirmek istedikleri çalışmaları başlıklar halinde şöyle paylaştı:

KENTSEL DÖNÜŞÜM, ALTYAPI, AFETE HAZIRLIK

Güvenli ve sürdürülebilir bir Serdivan hayal ediyoruz. Afete, depreme, sele dirençli bir Serdivan bizim en temel yol haritamız olacak. Kentsel Dönüşüm olmazsa olmazımız. Yapı güvenliği her şeyin başı. Olası bir afete hazırlık ilk önce tedbirle başlar. Bu açıdan da Serdivan’ın yarınlarını güvenle inşa etmeliyiz. Kentsel Dönüşüm birinci günden maddemiz olacak. Yerel dinamiklerimizle Kentsel Dönüşümü Serdivan’da başarı ile gerçekleştireceğiz. Sağlam altyapı, sıfır atık, evsel atıkların kaynağında ayrıştırılması, akıllı şehir konsepti ile belediye hizmetlerinin dijital hale getirilmesi gibi çalışmaları hayata geçireceğiz.

“YARINLARI DÜŞÜNEREK PLANLAYACAĞIZ”

Serdivan’ın kalıcı ve yakıcı sorunlarını tespitini ve gündelik yaşama etkilerine yönelik çalışmalar yapacağız. Serdivan kronikleşmiş sorunun yaşanmadığı ve uzun yıllardır başarılı bir şekilde yönetilmiş bir ilçemiz. Ancak her geçen gün çağın yeni ihtiyaçları ortaya çıkıyor. Biz Serdivan’ı yarının ihtiyaçlarını da düşünerek planlayacağız. Trafik, parklanma, bisiklet kullanımı, yaya trafiği, otopark gibi ihtiyaçları ve konuları 20 yıllık projeksiyonları göz önüne alarak planlayacağız.

“SERDİVAN’DA ÖĞRENCİ OLMAK AYRICALIK OLACAK”

Eğitim Serdivan ilçemiz için son derece önemli bir başlık. İki üniversitemizin sınırlarında bulunması ile Serdivan bir öğrenci kenti. Üniversitelerimiz ile işbirliğini geliştireceğiz. Serdivan’da Tübitak ortaklığında projeler, öğrencilere internet erişimi, kütüphanelerin arttırılması, ders çalışma alanlarının oluşturulması, orta-yüksek seviyede eğitim işbirliklerinin üzerine çalışacağız. Nitelikli istihdam oluşturmak için meslek eğitim merkezleri kuracağız. Serdivan’da öğrenci olmak bir ayrıcalık olacak.

SOSYAL YAŞAM

Serdivan sosyal yaşam olarak bir cazibe merkezi haline gelmiş durumda. Bunu sürdürülebilir hale getireceğiz. İnsanların sosyalleşmesi için rekreasyon alanları, parklar, sosyal alanları nitelikli hale getirip sayısını arttıracağız. 7 gün 24 saat 365 gün kullanılabilecek sosyal alanlar üzerine çalışacağız. Dernek ve vakıflarımızın kendi geleneksel etkinliklerini yapabilecekleri tesisleri hayata geçirecek, kültür turları, Ata Yurt gezileri ile kültürel bir köprü kuracak, özel festivallerle kardeşlik iklimimizi tüm dünyaya göstereceğiz.

KIRSAL KALKINMA, TARIM EKONOMİSİ

Serdivan’daki kırsal mahallelerimizin tarım faaliyetlerini destekleyeceğiz. Şehrin, kırsaldan organik ürün satın almasını sağlayacak bir tedarik zinciri ile, kırsal nüfusun tarım ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Yenilikçi tarım teknolojileri konusunda ilgili kurumlarla çiftçimizi bir araya getireceğiz. Kent-kır kaynaşması sağlamak istiyoruz.

TEKNOLOJİ ÜRETİM MERKEZİ SERDİVAN

Serdivan’da üretim odaklı çalışmaları da önemsiyoruz. Serdivan’da hizmet sektörünün ticari alandaki ağırlığının yanında üretim ekonomisine de destek vererek, hizmet sektörünü de güçlendireceğiz. Orta-yüksek teknoloji üretim merkezleri ile Serdivan, yeni nesil teknolojilerin geliştirilmesi için bir merkez olmaya çok müsait.

KÜLTÜR SANAT VE TARİH

Serdivan kültür-sanat anlamında son yıllarda önemli çalışmalara ev sahipliği yaptı. Bunu devam ettireceğiz. Nitelikli sanat faaliyetleri, kültür-sanat merkezleri, farklı sanat alanları için özel alanlar oluşturacağız. Serdivan’da gün yüzüne çıkmayı bekleyen bir tarih var. Bu tarihi, şehir hafızamıza kazandıracak, tarihi mekanları yeniden canlandıracağız.

AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ

Serdivan’da 3 dönem başarı ile belediye başkanlığı yaparak Serdivan’ımıza çok önemli eserler bırakan, Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Yusuf Alemdar’dan hizmet bayrağını alarak daha da yukarılara götürmek istiyoruz. AK Parti belediyeciliği eser ve hizmet siyasetine dayanır. Bizler Serdivan’da hayata geçireceğimiz çalışmalarla gönül belediyeciliği yapacak, insanların hayatlarına temas edecek ve yarının Serdivan’ını inşa edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Hazırız Kararlıyız diyerek 31 Mart’ta Cumhur İttifakı tüm Sakarya’da olduğu gibi Serdivan’dan da zaferle ayrılacak. Milletimiz, kendine hizmetkar olan kadrolara güvenmeye devam edecek. Sahada gördüğümüz tablo da bu şekilde. Serdivan’ın Sayın Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti’ye olan muhabbeti bir başka. Bu sevginin ve desteğin gücü ile çalışmaya devam edeceğiz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın