İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

U19 Erkekler Avrupa Şampiyonası basın toplantısı yapıldı

Türkiye’nin ev sahipliğinde Kocaeli ve Sakarya’da düzenlenecek 2015 CEV (Avrupa Voleybol Konfederasyonu) U19 Erkekler Avrupa Şampiyonası basın toplantısı Elmas Garden Inn Hotel’de yapıldı.

Toplantıya CEV Asbaşkanı Jan Hronek, Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Göksu, TVF Uluslar arası İlişkiler ve Organizasyon Müdürü Nilüfer Shimonsky ve Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu ile birlikte U19 Milli Takımımızın teknik ekibi ve kaptanı katıldı.

Konuşmasına teşekkür ederek başlayan CEV Asbaşkanı Jan Hronek, “TVF’ye, Kocaeli ve Sakarya şehirlerine mükemmel hazırlıklar için teşekkür ediyorum. Çok güzel salonlar var umarım seyircilerle daha güzel olacak. Bu şampiyona çok önemli çünkü 6 takım direkt dünya şampiyonasına gidecek. Tarafsız olsam da Türkiye’nin ilk 6’da olmasını arzularım” diye konuştu.

Sakarya İl Müdürlüğü olarak bu organizasyon ile ilgili hazırlıklarını uzun zamandır yaptıklarını ifade eden Sakarya İl Müdürü Koşu, “Artık son aşamaya geldik. Umarım ayın 12’sine kadar seyir zevki yüksek müsabakalar seyredeceğiz. Gelecekte yıldız olacak sporcuları izleme imkanına sahip olacağız. Bütün takımlara başarılar diliyorum” dedi.

U19 Erkek Milli Takım Antrenörü Salih Tavacı Sakarya halkının takımlarını en iyi şekilde destekleyeceklerine inandıklarını ifade ederek takım olarak en yüksek mücadeleyi vererek en yüksek dereceyi almak istediklerini belirtti. Erkek Milli Takımlar Altyapı Koordinatörü Ümit Hızal ve takım kaptanı Muzaffer Yönet de turnuvaya çok iyi hazırlandıklarını ve ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi.

Toplantının sonunda basının sorularını yanıtlayan Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Göksu, Türkiye’nin hedefleri ile ilgili soruya, “Bizim hocamıza ve oyuncularımıza güvenimiz sonsuz. Bu takımdan şampiyonluk bekliyoruz. Bulgaristan’da oynayan kızlarımız da 5’te 5 yaptı. İnşallah onlar da şampiyon olacaklar ve bizler de bu gururu ülke olarak yaşayacağız” dedi.

12 Nisan 2015 tarihine kadar sürecek Avrupa Voleybol Şampiyonasında Yarı final ve final maçları A Spor kanalından canlı yayınlanacak. Şampiyonada U19 Milli Takımımız, ilk maçını 4 Nisan Cumartesi günü saat 17.00’de Sakarya Spor Salonu’nda Bulgaristan’a karşı oynayacak.