İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bolu’da yılın devlet adamı Aydın Baruş oldu

Bolu İmam Hatip Okulları İl Platformu Haziran ayı toplantısı İzzet Baysal Turizm Otelcilik Meslek Lisesinde yapıldı. Toplantıya Bolu Valisi Aydın Baruş , İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, çok sayıda daire amirleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

BOLU
İftar münasebetiyle bir araya gelinen toplantıda 2015-2016 yılının değerlendirmesi yapıldı. Ardından Platformun kuruluşundan bugüne kadar İmam Hatip Okulları için destek olan, gönül veren, katkı sunan kişilere plaket taktimi yapıldı.

STK İmam-Hatip Okulları İl Koordinatörü Zekai Öztürk yaptığı açıklamada ‘Koordinasyonumuz Bolu’da Şubat 2015 tarihinden beri görev yapmaktadır. Bu süreçte okullarımızın gelişimi adına çok önemli çalışmaları STK larımızla beraber yaptık. Şu anda Türkiye’de beş- altı ilde uygulanan Hafız İmam-Hatip Ortaokulunu ilimize kazandırdık. Bir yılı aşkındır yaptığımız hizmetlerde bizlere desteklerini esirgemeyen devlet adamlarımıza, siyasilerimize, bürokratlarımıza, eğitimcilerimize ve özellikle bu projeye sahip çıkan Bolu’lu hemşehrilerimize tüm STK larımız adına teşekkür ediyorum.

Bundan böyle her yıl Ramazan ayında geleneksel hale getireceğimiz, STK BOLU İMAM-HATİP KOORDİNASYONU HİZMET ÖDÜLÜ törenlerimiz olacak inşallah. Bunların ilkini bu akşam gerçekleştiriyoruz. Ödüllerimiz okullarımıza en çok fayda sağlayan, gönül veren yılın devlet adamı, yılın eğitimcisi, yılın iş adamı kategorilerinde olacaktır. İlk ödüllerimiz; yılın devlet adamı dalında sayın valimiz Aydın BARUŞ’a, eğitim dalında sayın İbrahim YAZICI, Beşir KARAHASANOĞLU, Recep HOŞCAN ve Muhiddin ÖZTÜRK’e, iş adamı dalında da Gerede’den Emin YERLİKAYA’ya verildi’ dedi.

Konu ile ilgili konuşan Bolu Valisi Sayın Aydın Baruş :
“ Bizler milletini dışlayan bir devlet anlayışını kabul etmiyoruz. Bu çerçevede de yıllarca milletin kendi değerleri ile özdeşleşmiş İmam- Hatip Okullarını bu millet kendi çabaları ile inşa etti. Halkın bu kadar özveri ile desteklediği, benimsediği bu okullara destek vermek devletin görevidir. Böyle anlamlı bir ödülü almış olmak benim için çok önemli. Tüm STK larımıza teşekkür ediyorum…’’ dedi.