İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kocaelili Şehitlerin isimleri sonsuza kadar yaşayacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümünde Kocaelili şehitlerin anısına anlamlı bir çalışma başlattı. Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda, Çanakkale’de şehit düşen Kocaelili askerlerin anısına Gebze Beylik Dağı’nda 100. Yıl Hatıra Ormanı yapacak. 26 Mart Perşembe günü ağaç dikiminin gerçekleştirileceği özel çalışma ile her fidana Kocaelili şehitlerin isimleri verilecek.

HAFIZALARIMIZA KAZINACAK

Hasan oğlu Mehmet, Ahmet oğlu Mustafa… Çanakkale’de şehit düşen ecdadımızın isimleri hep bu şekilde hafızalarımıza kazınır. Büyükşehir Belediyesi de dünya tarihinde eşi görülmemiş bir zafer elde eden şehitlerimizin isimlerinin yaşatılması ve gelecek nesillerin hafızalarında sürekli hatırlanması amacı ile hatıra ormanı projesini hayata geçirdi.

630 ŞEHİDİMİZİN İSİMLERİ VERİLECEK

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü dolayısıyla gerçekleştirilen anlamlı etkinliklerden olan hatıra ormanı, Gebze Beylik Dağı mevkisinde yapılacak. Hatıra ormanı, vatan için hayatlarını feda edip Çanakkale’de şehit düşen Kocaelili şehitlerimize özel yapılacak. Hatıra Ormanı’nda dikilecek fidanlara Kocaelili 630 şehidimizin isimleri verilecek. Genç yaşta hayatlarını bayrak, millet uğruna feda eden şehitlerimiz dikilecek fidanlar ile sonsuza dek yaşatılmış olacak.

AĞAÇ DİKİM TÖRENİ 26 MART’TA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi anlamlı hatıra ormanı için 26 Mart Perşembe gününde ağaç dikim törenini gerçekleştirecek. Gebze Beylik Dağı’nda yapılacak dikim töreni için şehit askerlerimizin isimlerinin yazıldığı isimlikler, Kocaeli’deki öğrenciler tarafından taşınacak. Hatıra ormanı etkinliği saat 13.00’te Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin bahçesinde toplanılmasıyla başlayacak. Ay Yıldızlı bayrağımızı taşıyan öğrencilerin eşliğinde alana yapılacak yürüyüşün ardından fidanlar toprakla buluşacak.