İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sakarya İlim Kültür Vakfı’nın 19. Olağan Kongresi Gerçekleşti

Sakarya İlim ve Kültür Vakıf’ın 19. Olağan Kongresi Necip Fazıl Kısakürek Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdunun konferans salonunda gerçekleşti. İlim Kültür Vakfı Sakarya Şube Başkanı Op. Dr. Vadettin Aktaş, 2. dönem için tekrar seçildi.

Kongre öncesi davetlilere yemek ikram edilirken üyelerle birlikte öğle namazı eda edildi. Dua ile başlayan yemekte “hayrın ve israfın” önemi vurgulandı.

Kongreye misafir olarak gelen çok sayıda önemli Milletvekili aday adayları da katıldılar. Başta Recep Hacıeyüpoğlu, Hasan Ali Gökdemir, Ali Halıcı olmak üzere; Sakarya Üniversitesi İlahiyat Prof. Dr. Ahmet Bostancı, İYC Genel Merkez Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mahmut Celal Terzi, Sefer Özpilavcı ve çok sayıda davetli katıldı.

Kongrede Divan Başkanlığını Kenan Maraşoğlu, Katip Üyeliklere de Necmi İbil ve Hasan Filiz getirilmiştir.

Açılış konuşmalarını gerçekleştiren Op. Dr. Vadettin AKTAŞ, 2013 – 2014 Eğitim faaliyet raporunu sunarak sözlerine şu şekilde devam etmiştir:

“Allah’ın değer verdiği en güzel şekilde yarattığı insan ve onun ahirete kadar meleklerden daha şerefli olan mümin kulları. Allah insana iki şeref vermiş; 1. İnsan olma şerefi 2. İse mümin olma şerefi. Dolayısıyla bütün Müslüman ağabeylerim, kardeşlerim Sakarya İlim ve Kültür vakfının bu 19. Olağan genel kurul toplantısına hepiniz hoş geldiniz.

İslam hukukunda ibadetler 3’e ayrılır: 1. Bedeni ibadetler, mali ibadetler

1978 yılında kurulan vakfımız Allah razı olsun ilk kurucularından, daha sonra buraya katılan 120’yi geçen bir mevcudumuza ulaştık. Tabii bunlardan vefat edenlerle beraber şuanda 90 kişiyiz. Allahın izniyle kıyamete kadar vakfımızın sürmesi duası ile bugünlere geldik inşallah kongremizi tamamlayacağız. Hakikaten vakıf hususunda işaret yapıp sözlerimi bitireceğim inşallah. Vakıf üç harften oluşuyor. Vav, kaf ve fe şekil olarak birbirine benziyor. Vakfın başkanı bellidir, kuralları bellidir, kurucuları bellidir ama vav’ın kuyruğunu istediğiniz kadar uzatabilirsiniz, kaf’ın kuyruğunu da istediğiniz kadar uzatabilirsiniz bunun kuyruğu kıyamete kadar uzayacak inşallah. Bizde sizlerle buranın temsilcileriyiz. Bu dileklerle 19. Genel kurulumuza tekrar hoş geldiniz diyor, hayırlara vesile olması için Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” diyerek sözlerine son verdi.

Sakarya İlim ve Kültür Vakıf’ın 19. Olağan Kongresi’nde iki dönemdir başkanlık görevini yürüten Op. Dr. Vadettin Aktaş, tekrar aynı göreve oy birliği seçildi.

Yapılan seçimler sonucunda ise belirlenen yeni yönetim kurulu aşağıdaki gibidir.

Yeni Yönetim Kurulu: 
Op. Dr. Vadettin AKTAŞ
Ali ALEMDAR
Yusuf GÖKDEMİR
Fikret DAYIOĞLU
Abdullah EREN
Recep EROĞLU

MUSTAFA AYDIN

Dursun ÖZTÜRK

Casim ÇELİK